wash_imageMüşterilerimizin günlük kuru temizleme taleplerini yerine getirmek için Duru Kuru Temizleme günümüzün mevcut teknik gelişmeleri ile güler yüzlü ev servisini birleştirir. Bunu yaparken doğaya ve insan sağlığına zararı olmayan malzemeler kullanılır. Kuru temizlemeden önce giysiler dikkatlice incelenir, herhangi bir gevşek düğme veya ufak tadilat gerektiren eşyalar tamir edilir. Her malzeme en az yedi temizleme süreci boyunca yakından incelenir ve temizleme işlemleri bittikten sonra son denetimden geçirilir.

Kuru temizlemenin tarihi çok eski dönemlere tekstil giysilerinin kullanımıyla başlar. Petrol bazlı bir sıvınınyağlı bir kumaş üzerine dökülüp buharlaşmasından sonra yağ lekesinin çıkmasıyla kuru temizleme terimi doğmuştur. İlk kuru temizleme mağazası 1840 yılında, Paris’te Jolly Belin tarafından açılmıştır. Ancak temizlemek için kullanılan gaz yağı, benzin gibi sıvılar son derece yanıcı ve tehlikliydi. Bu yüzen kuru temizlememesleği ilerledikçe  talep artıkça, solvent (yanıcı olmayan sentetik solvent) maddesi kullanılmaya başlanmıştır. Kuru temizlemenin amacı suyla yapılan ıslak temizlemelerle zarar görebilecek kumaş dokularının yıpranmasını önlemek, uzun süre kullanılmasını sağlamak için su ile çıkaralamayan yağ veya diğer lekeleri temizlemektir. Bu temizleme işleminin kuru olarak adlandırılmasının bir sebebi de temizleme sırasında kullanılan sıvıların çok az su içermesidir.  Günümüzde bir çok kuru temizleme firması çok az su içeren solvent adlı çözücü maddeyi kullanmaktadır.

  Lekelenen giysilerimize bilmeden uyguladığımız ön leke çıkarma işlemi (tuz,limon, kolonya) lekenin çıkmasını zorlaştırabilir. Bu yüzden özellikle kalın veya narin kumaşlı suyla yıkanmaya dayanıklı olmayan giysilerimizi ürün bakım sembollerini gösteren temizle talimatlarına göre bakım ve temizleme işlemini yapmaktayız. Talimatlara uydugumuz halde yapılan işlem sonucunda ürünüzümde bir sorun oluşursa sorumluluk giysi veya aksesuarı üreten firmaya aittir…